הרחקת יונים לטיפול במטרד של ממש

אחת הבעיות המרכזיות שאיתן מתמודדים בעלי דירות בישראל, היא בעיית היונים אשר נוהגות להתמקם על אדן החלון או במסתור הכביסה, להטיל ביצים ולקונן. זוהי בעיה של ממש משום שיונים אלה עשויות להדביק את דיירי הבית בחלות שונות ולהביא טפילים שונים, וזאת לצד נזקים אפשריים אחרים לרכוש, למשל. ישנן שיטות שונות להרחקת יונים, שלכל אחת יתרונות וחסרונות משלה, אבל לכולן גם יתרון אחד מרכזי – הרחקת יונים מהבית באופן טבעי ובמינימום נזק, מבלי להרוג את היונה, אלא רק על ידי עידודה להתרחק מהמקום. השיטות השונות כוללות הצבה של רשת, התקנת דוקרנים ואף הצבה של דחלילים.

 השיטות השונות להרחקת יונים

אחת השיטות המוכרות יותר לצורך הרחקת יונים, היא השיטה של התקנת דוקרנים. למעשה, מטרתם של הדוקרנים היא למנוע מהיונים לנחות על הסורגים או במרפסת על ידי הפיכת השטח לכזה שאיננו יציב ואיננו אידאלי לצורך קינון. לעומת זאת, השיטה של התקנת רשת הגנה פשוט תמנע מהיונים את הכניסה אל הבית או אל המרפסת והיא אידאלית למי שמבקש לגונן על מסתור הכביסה שלו או על מרפסת השמש. היונים יישארו בחוץ ללא צל של ספק, לא ייגרם להן כל נזק והוא למעשה כלי הגנה אידאלי באופן כללי. אם אתם מתגעגעים לדחלילים הקלאסיים והמוכרים יותר, אתם יכולים גם לבחור באפשרות של הצבת דחליל שידאג להרחיק את היונים מהבית בקלות רבה.

 הרחקת יונים – כך תעשו את זה נכון

אם אתם סובלים מבעיית יונים במבנה שבו אתם מתגוררים, כדאי שתתייעצו עם חברה מקצועית ומנוסה ותבחנו את האפשרויות העומדות לפניכם בכל הקשור להרחקת יונים. המנוסים והמקצועיים ביותר הם אלה שיוכלו לייעץ לכם ולעזור לכם לבחור באפשרות המתאימה ביותר למבנה שלכם, ואם הבעיה היא כללית וגם השכנים שלכם סובלים ממנה, ייתכן שתוכלו לבחור בפתרון משותף שיתאים לכולם וגם יחסוך לכם כמה שקלים (משום שתאחדו כוחות ותבצעו את ההתקנה יחד). אז נכון שבאופן כללי היונה נחשבת לסמל השלום ולציפור יפהפייה ולבנה, אבל היא יכולה להביא איתה לא מעט מפגעים תברואתיים והדרך הטובה ביותר להימנע מכך היא על ידי בחירה באחת השיטות הקיימות לצורך הרחקת יונים מהגג, מהמרפסת ומהחלון, כך שתוכלו להיפרד לשלום מהרעש, מהריח ומהסכנות הבריאותיות הנלוות. השיטות השונות יאפשרו לכם להיפטר מהצרה הזו מבלי לפגוע ביונים עצמן, וזהו ככל הנראה היתרון המשמעותי שמאפיין את כל השיטות הקיימות.