הדברת חולדות

להתאמה של סביבת המגורים הביתית קיימת השפעה ניכרת על חדירת חולדות לתוך הבית שלכם ולרצונן להישאר בו. חולדות נמשכות לבתים מבולגנים שבהם ניתן למצוא שאריות של מזון ומקומות מסתור. אם כן, שמירה על בית נקי, גיזום והימנעות מזריקת פסולת בחצר, איטום פתחי ביוב וכן מניעת נזילות יצמצמו את הסיכון שחולדות יחדרו לבית שלכם, יתנחלו ויתרבו בו. חולדות נחשבות לאחד מסוגי המזיקים ההרסניים ביותר עבור הבית. לא תמיד חייבים להשתמש ברעל, ישנן שיטות יותר הומאניות למכביר. מדי שנה חולדות מסבות נזקים בשווי מצטבר של עשרות ואפילו מיליוני שקלים. סדר גודל עצום זה מתרחש מכיוון שחולדות גורמות נזק היקפי – לא רק שהן מכלות מזון בהיקפים כבירים, אלא הן גם מכרסמות את דרכן דרך הקירות, חיווט חשמלי ואף דלתות, ואת כל זה יש צורך לתקן. כמו כן, חולדות עשויות להעביר כמה מחלות קשות שמסכנות ואף גובות את חייהם של לא מעט בני אדם מדי שנה. לאור הדברים הללו, אין כל ספק שמרגע שהחולדות מוצאות את דרכן אל ביתכם יש צורך לבצע הדברת חולדות, השאלה היא כיצד?

שיטות של הדברת חולדות

רוב האנשים משתמשים בשיטת הדברת חולדות המסורתית של רעל עכברים. הבעייתיות הראשונה הטמונה בשיטה זו שלא ניתן לדעת היכן ימותו החולדות מכיוון הרעל מתחיל את פעולתו כמה ימים לאחר החולדה בולעת אותו. הסיבה השנייה היא שהחולדות מאוד חכמות, ואם החולדה תראה את חברתה נפגעת היא תבין שעליה להתרחק מפיתיונות מורעלים. להשהיה זו ישנה תופעת לוואי שעשויה להיות לא נעימה במיוחד, החולדה יכולה למצוא את מותה בתוך הקיר, תחת המרצפות ובעוד מקומות אשר קשים להגעה ולניקוי – עובדה שיכולה ליצור ריח רע וחזק בכל הבית שלכם.  שיטת הדברת חולדות אחרת היא מלכודת שטיח – הנקראת גם מלכודת דבק. סוג זה של מלכודת נראה כמו שטיח עליו נמרח דבק עוצמתי, אשר מדביק את החולדה אליו. השימוש במלכודת זו מסב נזק רב עבור החולדות. לכן הן לא נחשבות להומאניות וגם אינן מומלצות.

שיטות הומניות של הדברת חולדות

שיטות הדברת חולדות נוספות הן שימוש במלכודת גז שאף זיכתה את מפתחיה בפרסים בעקבות היעילות, המהירות וחוסר הסבל שהיא גורמת לחולדה. שיטה נוספת היא שימוש במלכודת קפיץ שככל הנראה לא גורמת יותר מדי סבל לחיה וכן שימוש בחשמל אשר הורגת את החולדה תוך שתיים או שלוש דקות ונחשבת להרבה יותר כואבת עבור החולדות.