הדברה ירוקה – השיטה הפופולארית בישראל

כולנו זקוקים לשירותי הדברה מקצועיים כדי להבטיח שהבית יהיה נקי ממזיקים למיניהם. אלא ששיטות שונות של הדברה כוללות, לרוב, שימוש בחומרים כימיים שעשויים להזיק לא רק לאותם חרקים טורדניים, אלא גם לבני האדם ולחיות המחמד שלנו. מי שהזמין בעבר מדביר לביתו בוודאי התבקש להתרחק מהבית למשך יומיים או שלושה, משום שהשהות במקום שבו החומרים עדיין טריים ופעילים עשויה להסב נזק לא קטן, וישנם גם סיפורים מוכרים בתקשורת על מקרים שבהם הנוכחים בדירה שעברה הדברה ספגו פגיעה לא פשוטה. הדברה ירוקה היא בדיוק הפתרון לבעיה הזו, כך שגם כאשר אתם רוצים להרחיק מהבית נמלים, ג’וקים ומבקרים אחרים – אתם יכולים לעשות את זה בראש שקט וללא כל חשש.

מרכיבים טבעיים בלבד

באופן כללי חשוב להבין שהדברה ירוקה כוללת שימוש ברכיבים טבעיים בלבד, כאלה שמטרתם היא אחת ויחידה: הרחקת מזיקים ממקום המגורים ומאותן הפינות שהם כל כך אוהבים. חומרים שונים כמו אבקנים של פרחים יכולים לסמן למזיקים הללו שהם מתקרבים לשטח סכנה, מה שיגרום להם לקחת צעד לאחור ולהימנע מכניסה אל הבית. חברה שמבצעת הדברה ירוקה תשתמש ברכיבים אלה כתחליף לחומרים הכימיים המזיקים והמוכרים כל כך. היתרון המשמעותי של הדברה ירוקה שבה משתמש המדביר בחומרים טבעיים הוא שהיא איננה מזיקה ואין בה כל סכנה לדיירי הבית, לכלב או לחתול המחמד. היחידים שיתרחקו מהבית הם אותם מזיקים טורדניים שאיש מאיתנו אינו רוצה לראות בבית.

 הדברה ירוקה – ידידותית יותר לסביבה

היתרון הנוסף והחשוב שיש להדברה ירוקה על פני שיטות אחרות קשור בכך שהשיטה הזו איננה מביאה להריגתם של המזיקים השונים. שיטות הדברה אחרות פועלות מתוך מטרה לחסל ג’וקים, חרקים ומזיקים אחרים, אבל הדברה ירוקה פועלת למען הרחקתם מהבית, כך שהם פשוט נשארים בחוץ. אם כן, אין ספק ששימוש בחומרים טבעיים לצורך הדברה הוא הדרך לשמור על הסביבה ועל החי, שכן רמות הרעל בחומרים אלה נמוכה מאוד, בוודאי בהשוואה לכל חומר כימי אשר משמש לטכניקות מסורתיות של הדברה. השיטה הידידותית לסביבה היא בהחלט שיטת ההדברה העדיפה, בעיקר בכל הקשור להדברה ביתית, והיא גם תדרוש מכם הרבה פחות היערכות. אחרי הדברה ירוקה אין כל מניעה לשהות בבית (משום שאין חשיפה לחומרים מזיקים) כך שאין צורך למצוא פתרונות לינה או לחכות לאישור להיכנס הביתה, וגם חיות המחמד שלכם יוכלו לחזור איתכם הביתה, ללא חשש.