חולדות מוצאות את מזונן היכן שנמצא ריכוז של אשפה, שם הן יכולות למצוא מזון בשפע. במרדף אחר המזון חולדות מגיעות לכל מיני מקומות אשר יד האדם לא מגיעה אליהם והן גורמות לנזק רב שנאמד בהוצאה של כספים ניכרים ביותר. הן מכרסמות חוטים בתוך הקיר, הן הורסות את חוטי החשמל והן מסכנות אתכם בעיקר בשל העובדה שהן נושאות עמן מחלות שביכולתן להעביר. החולדה הינה מזיק חכם באופן מיוחד, ולכן כדי לבצע הדברת חולדות יש לכך כמה שיטות, אך באופן כללי נדרשת שיטה שכוללת שימוש ברעל מסוכן. עם המודעות ההולכת וגדלה לאיכות הסביבה אשר נוצרה בשנים האחרונות, ניתן להשתמש גם בשיטת הדברת חולדות בשיטת הדברה ירוקה שהינה בחומרים טבעיים לחלוטין ואינם מזיקים לסביבה ואינם גורמים כאב לחולדה. השימוש ברעל הוא יעיל מאוד עבור הדברת חולדות, אבל הוא מסכן בעלי חיים אחרים ואת הסביבה ועל כן מומלץ לשלב אותו ביחד עם הדברה ירוקה. אחת הבעיות המרכזיות בפיזור רעל נגד חולדות טמונה בעובדה שלא ניתן לדעת בדיוק באיזה מקום החולדות ימותו בסופו של דבר ובמקום שהם ימותו ייווצר ריקבון ופיזור רב של מחלות וזה משהו שבוודאי תרצו להימנע ממנו לחלוטין. בשל כך מומלץ לפזר את הרעל רק במוקדים בהם מופיעות החולדות תוך כדי שימוש מועט כמה שניתן ברעל. בנוסף, אם החולדה תמות בביוב או במעברי הקיר היא תסריח ותפיץ ריח מבאיש בבית שלכם ואז תיאלצו לפרק קירות ולהרוס את הבית שלכם לשווא, כך שאין זה פתרון מוצלח למדי.

שימוש במלכודת לחולדות

ישנה אפשרות לעשות שימוש של הדברת חולדות בשיטה של מלכודות לחולדות. אתם יכולים להשתמש במלכודות מכל מיני סוגים, בהם מלכודת כלוב, מלכודת קפיץ או מלכודת שטיח, למשל. עם זאת, החיסרון במלכודות אלו שהן דורשות המון סבלנות ואף אחד אינו מבטיח טיפול מונע אשר ימנע מחולדות נוספות להגיע למלכודות אלו.

שמירה על סביבה נקייה

מיקום הבית שלכם בסביבה אשר בה יש הרבה חולדות הוא בהחלט מרכיב משמעותי בהתפרצות מגפת החולדות בבית שלכם וכן בפתרונות הדרושים לסיומה. מיקום במרכז העיר או מעברי ביוב חשופים הוא קריאה צוהלת והזמנה ברורה לחולדות לבוא ולהשתכן בביתכם. כדי לנסות למנוע חדירת חולדות אל הבית שלכם, עליכם לשמור על בית נקי ככל האפשר, מאחר שהן לא קטנות כמו עכברים או ג’וקים והן ניזונות משאריות מזון אשר נשארות חשופים במרחבים פתוחים.