מזיקים הם אורחים בלתי רצויים, בלשון המעטה. חשבו על הפעם האחרונה שבה נתקלתם בג’וק בסלון או בנמלה סוררת על יד צנצנת הסוכר במטבח. סביר להניח שהתחושה הראשונית שלכם הייתה גועל ודחייה, ועוד יותר סביר להניח שהחשש מפני הופעתם של מזיקים נוספים בסביבה הפך את השגרה שלכם להרבה פחות נעימה. הפגיעה באיכות החיים איננה הפגיעה היחידה או העיקרית בסיפור הזה, ולמעשה מדובר גם בסכנה בריאותית. מזיקים וחרקים יכולים להיכנס לשטחים האישיים שלנו ולהעביר גם לא מעט מחלות וחיידקים. אם כן, כדי להיפרד מהמזיקים הללו כל שדרוש הוא שימוש בשירותיה של חברת הדברת מנוסה ומקצועית.

ההדברה וחשיבותה

מזיקים שונים יכולים, כאמור, להביא איתם מחלות. יתושים וקרציות, למשל, הם לא רק מטרד והם לא רק פוגעים באיכות החיים, אלא הם עשויים להעביר מחלות בעודם עוקצים את עורנו. מזיקים אחרים עשויים להסב נזק רב לריהוט העץ היקר לליבנו ולכיסנו. במקרים רבים ניתן אולי לצמצם את הופעת המזיקים על ידי הקפדה על רמת ניקיון גבוהה באופן שוטף, על איטום המזון כדי להימנע מנמלים או על פינוי תדיר של האשפה כדי להרחיק מקקים ומזיקים אחרים אשר נמשכים אל ריחות הפח. עם זאת, דרך טובה, פשוטה ונוחה יותר היא פשוט לבצע הדברה.

אל תעשו את זה לבד

אם הבנתם שהדברה היא הדרך הנכונה, סביר להניח שאתם שוקלים לעשות את זה בעצמכם. פרסומים רבים מצליחים לשכנע אנשים שתכשירים ביתיים יעשו את העבודה, ואולי זה נכון – באופן נקודתי. אם נתקלתם בשיירה של נמלים במטבח, ריסוס של חומרי הדברה יצליח לסכל את ניסיון ההשתלטות שלהם בהצלחה, אבל לא רק שהוא ישאיר ריח רע וחומרים פעילים ברחבי המטבח (שבו נמצא האוכל שלכם) אלא הוא גם יפעל לטווח קצר בלבד. סביר להניח שבפינה מרוחקת יותר תמצאו שיירה חדשה של נמלים, או ג’וק שהסתנן מפינה אחרת בבית.
הפתרון המקיף יותר כולל הזמנת חברת הדברה שתגיע לביתכם ותדאג לבצע פעולות נדרשות כדי להרחיק מזיקים למיניהם. הדברה ירוקה, שהיא השיטה הנפוצה יותר היום, היא גם מועדפת משום שהיא מאפשרת לכם להתמודד בהצלחה מול המזיקים השונים, גם משום שהיא איננה כוללת שימוש בחומרים כימיים שעשויים להיות רעילים גם לדיירי הבית ולחיות המחמד שלכם, וגם משום שהיא ידידותית יותר לסביבה. עם שלוש סיבות טובות ועם יעילות לטווח ארוך, נדמה שאין ספק שהדברה ירוקה היא יעילה יותר מכל שיטה אחרת, ובוודאי על פני הדברה עצמית.