ריסוס נגד נמלים

נמלים בביתכם הן לא רק חוסר נעימות ומפגע אסתטי, כי אם גם מפגע תברואתי שעשוי להביא שעשוי להביא אתו מחלות, לכן ישנה חשיבות במעלה לבצע ריסוס נגד נמלים. הפעולה הראשונה שאותה מומלץ לבצע הינה הדברת נמלים כפעולת מנע, הווה אומר – הרחקת הנמלים ומניעתם מלהגיע אל הבית ואל הסביבה שלו. שמירה על מוצרי מזון בכלים אטומים, שמירה על ניקיון מרבי בבית שלכם, אם יש חריצים וסדקים מהם יוצאים הנמלים ישנה חשיבות לאטימה שלהם בחומרי אטימה מתאימים. אם עשיתם את כל הפעולות הללו המצוינות להלן ובכל זאת עדיין יש לכם נמלים בבית שלכם, תזמינו שירותי הדברת נמלים, או תבצעו הדברת נמלים במו ידיכם באמצעות ריסוס נגד נמלים. לפני כמה שנים על מנת להדביר נמלים היו משתמשים בחומרים זרחניים אולם התברר כי חומרים אלו מסוכנים לאדם ולבעלי חיים נוספים אשר שוכנים בבתים, חומרים אלו מחלחלים לאדמה ועשויים להרעיל את מי התהום. כיום משתמשים בחומרים הרבה יותר חלשים בפעולות של הדברת נמלים. ניתן לרכוש חומרים לפיזור בבית או בחצר או שלחילופין ניתן להזמין בעל מקצוע שיבצע עבורם הדברת נמלים באופן מסודר ומקצועי.

 סוגי חומרי ריסוס נגד נמלים אשר פועלים במספר צורות:

  1. החדרה של חומר ריסוס נגד נמלים אל תוך הקן עצמו והשמדתו.
  2. פיתיונות – פיזור של פיתיונות בסביבת קן הנמלים גורם לנמלים הפועלות לסחוב אותם אל תוך הקן ולהביא אותו אל המלכה. הפיתיון הורג את המלכה ובכך ימות גם כל הקן בעקבותיה.
  3. הדברה אקולוגית – יש מוצרים שונים של הדברת נמלים ללא חומרים כימיים המסכנים את האדם, בעלי החיים והסביבה.
  4. הדברה אלקטרונית – הדברת נמלים בעזרת מכשירים אלקטרונים קטנים והמשבשים את השדה האלקטרומגנטי באזור של קן והמאלצים את הנמלים לחפש מקום חדש לבנות בו את הקן שלהן.

כמו בכל סוגי ההדברה, גם בתחום של הדברת נזקים, חשוב לבחור אדם או חברה מקצועיים ובעלי ותק וניסיון ומוניטין בתחום, ולבחור מקום אשר נותן אחריות על הדברת הנמלים.

 הדברת נמלים בבתי קרקע

שירות הדברת נמלים פונה קודם כל לאלו שמתגוררים בבתי קרקע פרטיים, מכיוון שגינות מהוות מוקד משיכה עיקרי לנמלים זה המקום העיקרי בבית בו הן בונות את הקן שלהן וזה המקום הראשון שבו המדביר מחפש את המקור של הנמלים. הדברה נגד נמלים בגינות נעשית בעזרת פיזור גרגירי להדברת הקן שיכול להשתכן באדמה בחצר, באדניות ובעציצים.