כל בית מוטב שיעשה הדברה לפחות פעם בשנה או פעמיים בשנה, כנגד תיקנים, פרעושים ונמלים, למשל. בבתים בהם גרות חיות מחמד חובה עוד יותר לבצע הדברת פרעושים, ולא רק לחיית המחמד, אלא אף טיפול מקיף לסביבת הבית. יותר מתשעים אחוזים מהפשפשים נמצאים בסביבה ולא על גבי החתול או על גבי הכלב. חיות המחמד מאוד רגישות לחומרי ההדברה, והרבה פעמים ניתן לצפות בבעלי חיים אשר מגיעים לטיפול חירום במרפאה לאחר שביצעו הדברה בבית הבעלים שלהם. המטרה היא לנקוט בכל האמצעים על מנע למנוע או להפחית את הסיכוי לאירוע מתסכל שכזה, שהתוצאות שלו לפעמים אקוטיות. קודם כל נלך לחברה מוכרת ורצינית בתחום ההדברות ונברר מראש שאלות כמו: באילו חומרים בעלי החברה מתכוונים לעשות שימוש וכן כנגד אילו מזיקים נעשית ההדברה (תיקנים, טרמיטים, חולדות, מקקים וכו’). בנוסף בררו האם עליכם לשטוף ביסודיות את הרצפה לאחר ביצוע ההדברה בבית או שלא מומלץ לשטוף את הרצפה לאחר ההדברה. עוד מומלץ לברר עם חברת ההדברה באילו אמצעים עליכם לנקוט בעצמכם על מנת למזער את הנזק בחיות המחמד אשר שוכנות בבית. אל תשכחו גם לוודא עם נציגי חברת ההדברה האם עליכם לאוורר את הבית שלכם לפני ואחרי ביצוע ההדברה בבית שלכם ובמשך כמה זמן לאוורר את הבית שלכם? לבסוף, מומלץ לוודא עם נציגי חברת ההדברה האם מומלץ להוציא את חיות המחמד מהבית שלכם בעת ביצוע ההדברה בבית שלכם ולכמה זמן יש להוציא אותם גם לאחר ההדברה?

 שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה

כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה והמודעות לבריאות הציבור, הרבה חברות הדברה עושות שימוש בחומרי הדברה ידידותיים לסביבה וכמה שפחות רעילים לאדם ולחיות המחמד. החומרים בהם משתמשות חברות שונות הם בעלי חומר מושהה ולכן הינם בטוחים יותר ליושבי הבית ולחיות המחמד שהם דיירים בבית. שימו לב שבעוד שבעבר נהוג היה להשתמש בזרחנים רעילים (חומר שהוא רעיל ומסוכן ופוגע בבריאות בני האדם ובחיות המחמד), כיום כבר כמעט ואינו נמצא בשימוש אצל חברות ההדברה השונות.

 

הקפדה לרשום את החומרים הפעילים

אנו ממליצים לכם בחום לוודא עם חברת ההדברה מה הם החומרים הפעילים אשר בהם היא עושה שימוש ואף לרשום אותם. כך שאם חלילה יש מקרה של הרעלה לכם או לחיות המחמד, יהיה יותר קל לרופא המטפל לדעת אל מול מה הוא מתמודד.